Promień Mosty

01.05.1950

Barwy

Strony internetowe

Brak dodanych stron internetowych.

Opis klubu dodany przez:

Bardzo szybko zorganizowano życie sportowe, które początkowo niesformalizowane nabrało nowych form z chwilą utworzenia przez Stanisława Sobczaka dyrektora PGR przy wsparciu Mariana Kolasińskiego, Czesława Trzcińskiego, Bronisława Sekleckiego, Józefa Karpińskiego, Józefa Surmę i Stanisława Zgodzińskiego w 1950 klubu sportowego         "Promień Mosty". W latach 1955-1956 wybudowano dużym wysiłkiem istniejące do dnia dzisiejszego boisko sportowe na zapleczu Państwowego Domu Dziecka. W 1974 powołano Ludowy Zespół Sportowy "Promień" Mosty z sekcją piłki nożnej. Do ożywienia klubu przyczynili się: Czesław Kijowski, Czesław Ciepiela, Bronisław Seklecki, Józef Karpiński, Bronisław Wojcieszak, Edward Góralczyk, Piotr Maksym i Mieczysław Łukasik. W licznych sukcesach klubu swój udział miał m.in. trener Adam Grabowski.Prowadzono sekcję wędkarską, brydżową oraz sportu i rekreacji.Klub wznowił działalność w 28 lutego 2002 roku.

Obecnie prowadzone są sekcje piłki nożnej seniorów, juniorów, trampkarzy i orlików. Od sezonu 2003/04 do 2007/08 prowadzona była także sekcja kobieca z drużyną występującą w II lidze kobiet. Naszą wychowanką jest m.in. Aleksandra Sikora - występująca w reprezentacji Polski oraz Medyku Konin (wielokrotnym zdobywcy Pucharu Polski, mistrzu i wicemistrzu Polski). Klub głównie stawia na swoich wychowanków.

W dniu 16 sierpnia 2014 r. oficjalnie oddane zostało do użytku zaplecze sportowe przy nowo wybudowanym boisku rekreacyjnym w Mostach. Zawodnicy Klubu Sportowego „Promień” oraz nasi goście mają do dyspozycji nowe szatnie, łazienki z prysznicami, pomieszczenie socjalne i biurowe.