O klubie

W Mostach bardzo wcześnie, bo już w 1950 zorganizowano życie sportowe, z chwilą utworzenia klubu sportowego "Promień Mosty" przez Stanisława Sobczaka, dyrektora PGR. W latach 1955-1956 wybudowano dużym wysiłkiem istniejące do dnia dzisiejszego boisko sportowe na zapleczu byłego Państwowego Domu Dziecka. W 1974 powołano Ludowy Zespół Sportowy "Promień" Mosty z sekcją piłki nożnej, prowadzono również sekcję wędkarską i brydżową.

28 lutego 2002 roku nowe pokolenie Mostowian postanowiło wznowić działalność klubu przyjmując jego dawną, historyczną nazwę, głęboko zakorzenioną w świadomości lokalnej społeczności.

Obecnie prowadzone są sekcje piłki nożnej seniorów, juniorów, trampkarzy i orlików. Aktualnie barwy klubu reprezentuje ponad 60 zawodników (19 seniorów, 17 juniorów, 19 trampkarzy, 10 orlików) z Mostów i okolic. Odsezonu 2003/04 do 2007/08prowadzona była także sekcja kobieca z drużyną występującą w II lidze kobiet. Naszą wychowanką jest m.in. Aleksandra Sikora - występująca w reprezentacji Polski, jako jej kapitan oraz podstawowa zawodniczka Medyka Konin (wielokrotnego zdobywcy Pucharu Polski, mistrza i wicemistrza Polski). Dzięki oddanej pracy naszych trenerów wychowaliśmy wielu zawodników, którzy reprezentowali lub nadal reprezentują barwy Iny Goleniów (np. aktualnie Sławomir Gałgan, Mariusz Stuba oraz w drużynie juniorskiej Żabicki, swieta). Klub głównie stawia na swoich wychowanków, których w kadrze seniorów na sezon 2015/2016 jest dziesięciu.

W dniu 16 sierpnia 2014 r. oficjalnie oddane zostało do użytku zaplecze sportowe przy nowo wybudowanym boisku rekreacyjnym w Mostach. Zawodnicy Klubu Sportowego „Promień” oraz nasi goście mają do dyspozycji nowe szatnie, łazienki z prysznicami, pomieszczenie socjalne i biurowe wybudowane dzięki inwestycji Gminy Goleniów.

Klub „Promień” pełni w Mostach ważne funkcje sportowo-rekreacyjną oraz wychowawczą. Prowadzonymi zajęciami przyczynia się do poprawy ogólnej sprawności oraz kondycji fizycznej dzieci i młodzieży na terenach wiejskich. Funkcjonowanie w drużynie uczy młodzież współpracy w grupie, wzmaga zdolności interpersonalne, pomaga rozwijać umiejętności właściwego planowania i gospodarowania czasem. Jako klub staramy się jak najczęściej organizować obozy dla młodszych drużyn na obiektach własnych, jak i na wyjazdach sfinansowanych przez sympatyków Promienia np. w Nowogardzie.

Poprzez promowanie sportowego trybu życia przeciwdziałamy patologiom społecznym. Działalność klubu w Mostach sprzyja kształtowaniu zachowań prospołecznych, czego dowodem jest m.in. zaangażowanie z jakim nasi zawodnicy oraz społeczność lokalna, w oczekiwaniu na rozpoczęcie inwestycji budowy trybun przy boisku, włączyli się w akcję wybudowania tymczasowych ławek na stadionie, bądź poprawę stanu murawy boiska. Innym wyrazem poparcia było sfinansowanie połowy kosztów zakupu nowych strojów dla trampkarzy przez jednego z naszych sympatyków.

W Promieniu wyłaniamy również młodzież uzdolnioną sportowo, czego najlepszymi przykładami są wymienieni już Aleksandra Sikora, Sławomir Gałgan czy Mariusz Stuba.

W ogromnym stopniu dzięki naszemu zaangażowaniu w wychowanie oraz treningi piłkarskie dla młodzieży przyczyniamy się (wielu naszych zawodników reprezentuje ZSP Mosty) do odnoszonych przez ZSP Mosty sukcesów w zawodach sportowych na szczeblu gminy, powiatu czy województwa (m.in. ostatnio zwycięstwo w gminnych rozgrywkach piłki nożnej).

Klub LUKS Promień Mosty jest głęboko zakorzeniony w świadomości lokalnej społeczności, dzięki zaangażowaniu Mostowian mamy swój wkład w budowanie społeczeństwa obywatelskiego oraz tożsamości Mostowian. Nasz klub dostarcza wielu radosnych chwil kibicom, jest często powodem do dumy oraz promocji Mostów i Gminy Goleniów w regionie.