Dotacja z Gminy Goleniów dla LUKS Promień Mosty

W dniu 22.01.2016 Gmina Goleniów ogłosiła, jaką pulę środków pieniężnych zamierza przeznaczyć poszczególnym klubom sportowym na ich działalność statutową. Niestety wielkość przyznanej nam pomocy została obniżona w stosunku do roku poprzedniego. W 2015 roku otrzymaliśmy 30 tys. zł, natomiast na rok 2016 to już o 5 tys. mniej – 25 tys. zł.

Jest to bardzo fatalna wiadomość dla klubu, jaki i całego środowiska piłkarskiego w Mostach.

Wykaz klubów sportowych, którym przyznano dotację z puli 910.000 zł na wsparcie rozwoju sportu w Gminie Goleniów w roku 2016:

1. W ramach kwoty 455.000 zł (50% wszystkich środków) na zadania obejmujące dyscypliny gier zespołowych, dotację otrzymują:

a) MKS "INA GOLENIÓW" w kwocie 235 000 zł

b) UKS "BARNIM" Goleniów w kwocie 90 000 zł

c) LUKS "PROMIEŃ" Mosty w kwocie 25 000 zł

d) KLUB KOSZYKÓWKI "GRYF" Goleniów w kwocie 27 000 zł

e) STOWARZYSZENIE GOLENIOWSKIEJ SIATKÓWKI w kwocie 27 000 zł

f) OKS "CENTER MD" Goleniów w kwocie 19 000 zł

g) KLUB SPORTOWY „HANZA” Goleniów w kwocie 17 000 zł

h) UKS "LEŚNIK" Kliniska w kwocie 7 500 zł

i) UKS „KOMAREX” Komarowo w kwocie 7 500 zł

źródło: http://bip.goleniow.pl/strony/11195.dhtml

Jak widać faktem jest, że od co najmniej 9 lat kwoty na rozwój sportu, które są nam przyznawane przez Gminę Goleniów znajdują się niestety na równi pochyłej i są systematycznie obniżane, pomimo iż stale występujemy w okręgówce. Można założyć, że wartość dofinansowania na rok 2009 i 2010 wynosiła około 50 tys., jednak do dokładnych danych nie udało się dotrzeć. Czy ten trend się odwróci w przyszłym roku? Nie wiemy, ale my bardzo na to liczymy i mamy nadzieję, że przy wsparciu kibiców oraz rodziców naszych wychowanków – orlików, trampkarzy i juniorów oraz zaangażowaniu seniorów przetrwamy ten, co tu ukrywać trudny rok 2016.

A wy jak myślicie trend się w końcu odwróci czy wręcz przeciwnie? Zachęcamy do udziału w ankiecie.