Trudny teren zdobyty!!! 3 pkt z Tanowa.

Ciężki teren zdobyty. Od sezonu 2012/2013 grając z drużyną z Tanowa na wyjeździe zdobyliśmy tylko 1 pkt. Tym bardziej na uznanie zasługuje wynik 1:4, który uzyskaliśmy w tym sezonie.

W początkowych minutach spotkania obie drużyny wymieniały się prowadzeniem gry, jednak klarownych sytuacji, żadna z drużyn sobie nie stworzyła. W 21 minucie pada bramka otwierająca spotkanie. Podanie Bernacha ze środka boiska w kierunku Mariusza Kijowskiego, który stoczył walkę o górną piłkę z obrońcą, który pod wywieraną presją niefortunnie interweniuje na wysokości jedenastki, nadając piłce rotacji w kierunku bramki. Strata bramki podrażniła gospodarzy, próbowali przebijać się to przez środek, to bocznymi sektorami. Jednak formacja defensywna Promienia spisywała się bardzo dobrze i kasowała co groźniejsze sytuacje. Pierwsza połowa 0:1 dla Promienia.

Druga połowa jeszcze dobrze się nie zaczęła, a Promień już świętował drugiego gola. W 47 minucie sędzia odgwizduje rzut wolny z połowy boiska, jego wykonawcą był M. Liczywek. Piłka po jego uderzeniu dociera na 5 metr, piłkę przejmuję A. Gałgan, opanowuje ją tuż przy linii końcowej boiska i popisuje się fantastycznym strzałem po ziemi z praktycznie „zerowego kąta”, piłka ląduje tuż przy słupku w bocznej siatce. Kolejną akcję bramkową (61 minuta) rozpoczął aktywny w tym meczu M. Jastrowicz, który ze skrzydła podciągnął piłkę na wysokość pola karnego i z jego skraju oddał strzał, piłka jednak trafiła w kilku obrońców gospodarzy, dociera wkońcu pod nogi D. Pracowitego. Bramkarz nie miał nic do powiedzenia po jego strzale na długi słupek z narożnika „piątki”. W 64 minucie po szybkiej akcji po przejęciu piłki w środku pola, swojego drugiego gola zdobywa D. Pracowity, który sfinalizował podanie A. Gałgana. Gospodarze honorową bramkę strzelili w 89 minucie przez rozluźnienie w szeregach obronnych Promienia.

Swoje dobre momenty w drugiej połowie mieli także R. Siemieniak, W. Wiliński, których dobre strzały sprzed pola karnego wybronił bramkarz gospodarzy.

Skład i formacja po kliknięciu w wynik spotkania.